Dnes je pátek 25. 09. 2020 a svátek má Zlata

A A

Turnaj ve stolním tenise 2011

V rámci oslav vranínského posvícení proběhl dne 5. 11. 2011 v prostorách hasičské zbrojnice turnaj ve stolním tenise. Jednalo se o pátý ročník této akce a stejně jako v minulých letech byl turnaj rozdělen do tří kategorií - mládež do 15 let, ženy a muži. Sportovního vyžití se před nedělním hodováním zúčastnilo 17 hráčů (4 ženy a 13 mužů). Bohužel v kategorii junioři se přihlásila pouze jedna hráčka, která byla po domluvě přeřazena do kategorie žen.

Nejprve bych upřesnil, jak samotný turnaj probíhal. Zápasy žen se sehrály systémem každý s každým. Dvě nejvýše umístěné hráčky se po těchto zápasech střetly ještě jednou ve finále. Muži byli rozděleni do dvou základních skupin. Kvůli lichému počtů hráčů se jedna skupina skládala ze 7 a druhá z 6 hráčů. Z každé této skupiny pak postupovali dva nejlepší hráči do následných vyřazovacích bojů. Obě kategorie se hrály souběžně na třech hracích stolech a vítězem každého duelu se vždy stal hráč, který jako první dosáhl dvou vyhraných setů.

Ženské kategorie se nezúčastnila čtyřnásobná šampiónka let minulých. Předem tedy bylo jasné, že z poháru za 1. místo se bude tentokrát radovat nová vítězka. Tou se nakonec stala po loňském druhém místě Vendula Svobodová. Letos druhé místo obsadila Linda Loydová a třetí skončila Aneta Rojíková.

Krátce poté už byli známi také čtyři postupující z obou skupin mužů. Ve skupině "A" to byl z prvního místa postupující Miroslav Sosnar a nový hráč Radim Korduliak. Ve skupině "B" postupoval jako první Ondřej Sosnar a druhý Jan Prígl. Mezi nimi už rozhodoval vyřazovací systém. Vítěz základní skupiny se utkal vždy s druhým postupujícím z opačné skupiny. Tyto vzájemné zápasy vynesly do finále dvojici Miroslav Sosnar a Radim Korduliak. Ještě před samotným vrcholem celého soutěžního odpoledne proběhl souboj o třetí místo, které nakonec obsadil Jan Prígl. Ve finále, které se pro zvýšení napětí odehrálo na tři sety, zvítězil Miroslav Sosnar, který na turnaji triumfoval potřetí v řadě.

 

Muži
1. Miroslav Sosnar ml.
2. Radim Korduliak
3. Jan Prígl
4. Ondřej Sosnar
5. Petr Karásek
6. Radek Möller
7.-10. Zbyněk Pokorný, Lubomír Pokorný,
Jiří František, Martin Nesiba
11. Lukáš Svoboda
12. Václav Šebor
13. Vojtěch Bastl

 

Ženy
1.
Vendula Svobodová
2. Linda Loydová
3. Aneta Rojíková
4. Alice Bastlová

 

Vložil Zbyněk Pokorný | 20.11.2011

Tento web používá soubory cookies, prohlížením stránek souhlasíte s jejich využíváním. Další informace